A „Das große D-A-CH-Quiz” elnevezésű vármegyei versenyen 3. helyezett lett a Fiedelak Tim (8. b) és Simon Barnabás (8. a) alkotta csapat a 7. és 8. osztályosok kategóriájában. 

A Zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnázium immár 15. alkalommal szervezett országismereti versenyt német nyelvből, amelynek célja a német nyelvű országok megismerése és a német nyelv népszerűsítése az általános iskolai korosztály körében. Ezen a versenyen nem a nyelvtan és a tantárgyi tudás állt a középpontban, hanem a tanulók általános tudása a német nyelvű országokkal kapcsolatosan, a klasszikus és modern zenén, a sporton, a reklámokon át a hétköznapi élethelyzetekig. Az első fordulóban a kétfős csapatnak „Burgen und Schlösser in den D-A-CH-Ländern” témában a német nyelvű országokban található várak és kastélyok közül egyet kellett bemutatniuk plakát formában. A második fordulóban a csapatok játékos feladatokat oldottak meg a német nyelvű országokkal kapcsolatban.

 

Felkészítő: Gáspár Klára

 

Gratulálunk a szép eredményhez!

 

 

 

 

 

 

A Grétsy László emlékére rendezett országos JátSZÓtárs anyanyelvi vetélkedőn a Pőcze Kinga, Szita Sára, Kiss Miklós és Trojkó Levente alkotta 7.a osztályos csapat 4. helyezést ért el.

 

Felkészítő: Bemné Zsohár Katalin

 

Gratulálunk a szép eredményhez!

 

Ahogy arról már beszámoltunk (itt elérhető), DeVizák nevű csapatunk bejutott a K&H Bank Pénzügyi Versenyének Zala-Vas-Veszprém régió Regionális Középdöntőjébe. Ezen a versenyen a három megye hat legjobb eredményt elért csapata mérte össze tudását. A 7-8. évfolyamosok között 2. helyezést ért el a 7. a osztályosaink DeVizák csapata.

 

DeVizák csapattagok:

  • Bencze Botond

  • Ernszt Aliz Artemisz

  • Szita Sára

  • Zsoldos Zalán

 

Felkészítő: Hermánné Körömi Edit

 

A versenyzők sokat tanultak a verseny folyamata közben és sok szép új élménnyel gazdagodtak.

A versenyt megelőzően részt vehettek diákjaink egy mentorprogramon, aminek keretében fogadták őket a K&H Bank-ban, ahol két órás tréningen vettek részt. Ezt a különleges élményt is tükrözik a képek.

Köszönjük a K&H Bank Nagykanizsai Fiókja vezetőjének és munkatársainak a lehetőséget, a kedves fogadtatást és a mentorálást!

 

Gratulálunk a szép eredményhez!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Végzős diákunk, Betlehem-Simon Rebeka méltó módon koronázta meg középiskolai éveit. Az idei tanévben a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem országos kémiaversenyén elért országos 4. helyezés és előadói különdíj után újabb rangos szakmai sikert ért el:

 

A Szebenyi Mária Kémia Emlékverseny országos döntőjében 2. helyezést szerzett, mindössze egyetlen ponttal lemaradva az első helyről. Ezzel ismét bizonyította kivételes felkészültségét, kitartását és a természettudományok iránti elkötelezettségét. Rebeka neve már jól ismert a verseny történetében, hiszen korábban három alkalommal is megszerezte az első helyezést. Az idei eredmény így nem csupán egy újabb kimagasló siker, hanem egy több éven át tartó, következetes és példaértékű teljesítmény méltó megkoronázása is. A Pannon Egyetem szakmai hátterével megrendezett országos verseny a kémia iránt érdeklődő diákok egyik jelentős hazai megmérettetése, ahol csak a legfelkészültebb versenyzők juthatnak a döntőbe.

 

Rebeka eredményeire egész iskolai közösségünk büszke lehet. Sikerei a Nagykanizsai Piarista Iskola tehetséggondozó munkáját és a természettudományos nevelés magas színvonalát is méltón tükrözik.
Felkészítő tanára Török Károlyné Ildikó tanárnő, akinek szakmai támogatását és lelkiismeretes munkáját ezúton is hálásan köszönjük.

 

Szívből gratulálunk Rebekának ehhez a kivételes eredményhez, és sikeres érettségit, valamint további szép szakmai sikereket kívánunk!

 

Ahogy arról korábban már beszámoltunk, 3 diákunk bejutott a Herman Ottó Természetismeret verseny országos döntőjére.

 

2026. május 9-én a következő szép eredmények születtek:

    • Hetési Blanka (4. b): 5. hely

    • Borbás Máté (4. b): 5. hely

    • Sós-Valentin Mátyás (4. b): 8. hely

     

    Felkészítő: Tóth Marianna

     

    Gratulálunk!

 

A Herman Ottó Természetismeret verseny döntőjébe jutott diákjaink:

  • Borbás Máté (4. b)

  • Hetési Blanka (4. b)

  • Sós-Valentin Mátyás (4. b)

 

Az országos döntőre május 9-én, Budapesten kerül sor.

 

Felkészítő: Tóth Marianna

 

Gratulálunk a szép eredményekhez!

 

Spolár Róza 3. b osztályos tanulónk bejutott a Harmatcsepp verseny országos döntőjébe hittan kategóriában, amelyre május 30-án kerül sor.

 

Felkészítő: Kovács Csabáné

 

Gratulálunk a szép eredményhez!