2026. 05. 20-án reggel a Mária Rádió Napindító műsora élőben a Nagykanizsai Piarista Iskolából jelentkezett.

Diákjaink Osvay Péternek, a budapesti Mária Rádió munkatársának online irányításával vezették a műsort.

 

A műsor vendégei:

  • Dolezsár Levente

  • Tóth Gergő

  • Németh Annamária

     

    Riporterek:

    • Horváth Adrienn Hanna (10. b)

    • Kohányi Dominika (10. b)

    • Németh Annamária (10. b)

 

A technikai hátteret Pölöskey András (8. a) biztosította.

 

A következő Napindító műsor a Nagykanizsai Piarista Iskolából 2026. 06. 17-én lesz hallható.

 

A 2026. 05. 20-ai adás visszahallgatható:

 

 

Ahogy arról már beszámoltunk (itt elérhető), DeVizák nevű csapatunk bejutott a K&H Bank Pénzügyi Versenyének Zala-Vas-Veszprém régió Regionális Középdöntőjébe. Ezen a versenyen a három megye hat legjobb eredményt elért csapata mérte össze tudását. A 7-8. évfolyamosok között 2. helyezést ért el a 7. a osztályosaink DeVizák csapata.

 

DeVizák csapattagok:

  • Bencze Botond

  • Ernszt Aliz Artemisz

  • Szita Sára

  • Zsoldos Zalán

 

Felkészítő: Hermánné Körömi Edit

 

A versenyzők sokat tanultak a verseny folyamata közben és sok szép új élménnyel gazdagodtak.

A versenyt megelőzően részt vehettek diákjaink egy mentorprogramon, aminek keretében fogadták őket a K&H Bank-ban, ahol két órás tréningen vettek részt. Ezt a különleges élményt is tükrözik a képek.

Köszönjük a K&H Bank Nagykanizsai Fiókja vezetőjének és munkatársainak a lehetőséget, a kedves fogadtatást és a mentorálást!

 

Gratulálunk a szép eredményhez!

 

Kollégiumunkba más oktatási intézmények diákjait is fogadjuk.

 

Beiratkozás ideje:

2026. 06. 25. 8:00-17:00

 

A gyorsabb beiratkozás érdekében előzetes bejelentkezés lehetséges május 20-tól a titkarsag@nagykanizsa.piarista.hu emailen.

 

A Nagykanizsai Piarista Iskola 3. évfolyamos tanulóinak elsőáldozására 2026. május 17-én, 10 órakor került sor.

A diákokat Kovács Csabáné készítette fel erre a meghatározó lelki élményre – hálásan köszönjük odaadó munkáját!

Köszönet az osztályfőnököknek, Németh-Lamm Évának és Ámonné Csizmadia Hedvignek, valamint Dr. Szeghyné Ács Piroska és Antal Józsefné tanítóinknak a szervezésben nyújtott támogatásukért.

A szentmise főcelebránsa Szabó Gábor piarista szerzetes atya volt. A szentmise végén bensőséges körülmények között vették át a gyerekek az elsőáldozási emléklapot és agapéban részesültek.

 

A Kanizsa TV tudósítása:

Magukhoz vették az oltári szentséget

 

A Kanizsa TV által felvett szentmise és elsőáldozás:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Végzős diákunk, Betlehem-Simon Rebeka méltó módon koronázta meg középiskolai éveit. Az idei tanévben a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem országos kémiaversenyén elért országos 4. helyezés és előadói különdíj után újabb rangos szakmai sikert ért el:

 

A Szebenyi Mária Kémia Emlékverseny országos döntőjében 2. helyezést szerzett, mindössze egyetlen ponttal lemaradva az első helyről. Ezzel ismét bizonyította kivételes felkészültségét, kitartását és a természettudományok iránti elkötelezettségét. Rebeka neve már jól ismert a verseny történetében, hiszen korábban három alkalommal is megszerezte az első helyezést. Az idei eredmény így nem csupán egy újabb kimagasló siker, hanem egy több éven át tartó, következetes és példaértékű teljesítmény méltó megkoronázása is. A Pannon Egyetem szakmai hátterével megrendezett országos verseny a kémia iránt érdeklődő diákok egyik jelentős hazai megmérettetése, ahol csak a legfelkészültebb versenyzők juthatnak a döntőbe.

 

Rebeka eredményeire egész iskolai közösségünk büszke lehet. Sikerei a Nagykanizsai Piarista Iskola tehetséggondozó munkáját és a természettudományos nevelés magas színvonalát is méltón tükrözik.
Felkészítő tanára Török Károlyné Ildikó tanárnő, akinek szakmai támogatását és lelkiismeretes munkáját ezúton is hálásan köszönjük.

 

Szívből gratulálunk Rebekának ehhez a kivételes eredményhez, és sikeres érettségit, valamint további szép szakmai sikereket kívánunk!