Az alábbi szabályzat az EMMI és fenntartónk, a Piarista Tartományfőnökség dokumentumai alapján készült. Az EMMI előírásait tehát általában nem ismétli meg, viszont tartalmazza az intézményünkre vonatkozó sajátosságokat. A szabályzat a normál munkarendben betartható kereteket fogalmazza meg, a digitális munkarendre vonatkozó alapelvekről külön dokumentum készült.

A jelenlegi jogszabályok szerint digitális munkarend nem rendelhető el az iskolában.

  1. Felelősök

A nagykanizsai Piarista Iskola koronavírus-járvánnyal kapcsolatos intézkedéseit a COVID csoport dolgozza ki, amely a vezetőség tagjaiból és a műszaki vezetőből áll.

A gazdasági és a műszaki vezető kidolgozzák a takarítás, fertőtlenítés rendjét az állami előírások alapján. A döntést az igazgató hagyja jóvá.

  1. Az intézmények látogatása, rendezvények

2.1. A nevelési-oktatási intézményeket kizárólag egészséges, tüneteket nem mutató tanuló látogathatja. Az oktatásban és nevelésben, illetve az intézmények működtetésében csak egészséges és tünetmentes dolgozó vehet részt.

A szülő köteles az osztályfőnökön keresztül értesíteni az iskolát, ha a gyermeknél koronavírus-gyanú vagy igazolt fertőzés van.

Amennyiben egy diák betegség miatt otthon marad, a szülő számára minden esetben kötelező az orvossal való konzultáció.

Amennyiben egy diáknak olyan alapbetegsége van, amely miatt a szülő megítélése alapján veszélyessé válhat számára az iskolába/óvodába járás, a szülőnek be kell mutatnia az erről szóló orvosi igazolást, és írásban kérvényezheti, hogy gyermekének ne kelljen bejönnie az intézménybe. Ez a diák számára igazolt hiányzásnak számít. Az iskolai munkában azonban digitálisan részt kell vennie: kapcsolatba kell lépnie tanáraival, és az ő útmutatásaik alapján és segítségükkel folyamatosan haladnia kell a tananyaggal, teljesítenie kell a neki előírt feladatokat, számonkéréseket.

A hiányzó tanulókat a gazdasági iroda számára az osztályból kijelölt felelősök nem személyesen, hanem a gazdasági iroda előtt kitett füzetbe beírva jelentik.

2.2. (–)

2.3. Informatikaórák előtt kötelező a kézfertőtlenítés. A testnevelésórákat lehetőleg a szabadban kell megtartani, a szoros testi kontaktust igénylő feladatok kerülésével.

2.4. Az alsós osztályok a szünetben az udvaron tartózkodnak. Ekkor nem keveredhetnek, az osztályoknak állandó helyet kell kijelölni.

2.5. A vasárnapi diákmisék után nem tartunk agapékat.

  1. Szülők kapcsolata az intézménnyel, felnőttek belépése az intézménybe

Az intézmény épületeibe (leszámítva az óvodát) csak a munkatársak és a diákok léphetnek be, valamint akik bérleti szerződés alapján veszik igénybe a helyiségeket. Mások csak akkor léphetnek be az épületbe, ha előzetesen egyeztettek időpontot valamelyik munkatárssal.

Különféle ügyek intézésével kapcsolatban (befizetések, iskolalátogatási igazolás, konzultáció) kérjük, hogy ezeket gyermekeiken keresztül vagy telefonon/utalással rendezzék!

  1. Szájmaszk használata

A szájmaszk használata kötelező azokban a helyiségekben, ahol ezt kérik az ott dolgozók (pl. gazdasági iroda). Azoknak a kollégáknak, akik ezekben a helyiségekben dolgoznak, akkor kötelező fölvenni a szájmaszkot, ha valaki kívülről belép a helyiségbe.

Szájmaszk vásárolható az iskolai büfében.

  1. Egészségügyi szempontból biztonságos környezet kialakítása

Kézfertőtlenítő készülékeket helyezünk el a gyakran használt épületek bejáratánál. A mosdókban is kézfertőtlenítőt, valamint papír kéztörlőt tartunk. A kézfertőtlenítés kötelező a reggeli megérkezéskor.

Az időjárás függvényében törekszünk arra, hogy nyitott ablaknál tartsuk az órákat. (Lehetőség szerint mindig mindenhol nyitva tartjuk az ablakokat.) Ezért változékony időjárás esetén javasoljuk a réteges öltözködést.

A kilincsek, játékok, sporteszközök stb. felületét rendszeresen fertőtlenítjük.

Az osztálytermekbe a diákok, szülők nem hozhatnak be bútorokat.

  1. Az étkeztetésre vonatkozó szabályok

Étkezés előtt kötelező a kézmosás/kézfertőtlenítés.

A felsős és gimnazista diákok az ebédre az udvaron (esős vagy nagyon hideg időben a fiúkollégium folyosóján) gyülekeznek. Fokozottan figyelni kell arra, hogy a szaktanárok nem fejezhetik be korábban az órákat, megelőzve ezzel is a diákok csoportosulását az ebédlő előtt.

  1. A kollégiumi elhelyezésre vonatkozó szabályok

A kollégiumba való beköltözés, benttartózkodás szabályait az EMMI útmutatója részletesen összefoglalja. 

  1. (–)
  1. Teendők a kollégiumban fertőzésgyanú esetén

Amennyiben bárki a vírusfertőzés tüneteit mutatja, maradjon a hálójában, vagy azonnal menjen a hálójába! A szobatársai haladéktalanul hagyják el a hálót! Egyikük (ha egyik sincs éppen a hálóban, egy másik kollégista) azonnal értesítse az ügyeletes nevelőtanárt! A betegnek a nevelőtanárt a hálóban kell megvárni. A nevelőtanár maszkot vesz fel, majd a beteget, akinek szintén maszkot kell vennie, az elkülönítő helyiségbe: az F épület fiú betegszobájába kíséri, tartva közben az 1,5 m távolságot. Ezt követően értesíti az igazgatót és a szülőt. A továbbiakban az igazgató vagy az általa megbízott személy intézkedéseit kell követni.

A fertőzésgyanús kollégista felszerelését a nevelőtanárnak össze kell csomagolni, és el kell juttatni hozzá az elkülönítésre kijelölt szobába. A kontakt után kötelező vírusölő készítménnyel kézfertőtlenítést végezni. Az összecsomagolást követően legyen fertőtlenítve a diák ágya, szekrénye és szobája!

Ha az elkülönítő foglalt lenne, az F épület lány betegszobája a pótelkülönítő. A fertőzésgyanús személynek az elkülönítőt nem szabad elhagyni. Az elkülönítőbe belépni, a benttartózkodót látogatni csak igazgatói engedéllyel és megfelelő védőfelszereléssel szabad. Az elkülönítőben tartózkodó(k) ellátásáról az igazgató és az általa megbízott munkatársak gondoskodnak.

Az elkülönített diák étkezését és felügyeletét biztosítani kell. Annak, aki fizikai kapcsolatba lép az elkülönített diákkal, kötelező szájmaszkot viselnie. Ezen felül a kontakt előtt és után kötelező vírusölő készítménnyel kézfertőtlenítést végrehajtani.

A fertőzésgyanús kollégista a kollégiumot csak abban az esetben hagyhatja el, ha erre az igazgató engedélyt adott.

  1. Kommunikációs alapelvek

Nagy gondot fordítunk arra, hogy diákjainkkal megértessük a járványhelyzet lényegét és az ilyenkor helyes viselkedés szabályait. Ez minden pedagógus felelőssége, de elsősorban az osztályfőnökök tájékoztatják diákjaikat a szükséges tudnivalókról. Az épületben plakátokat helyezünk ki, hogy felhívjuk diákjaink figyelmét a fontos információkra.

A szülők tájékoztatása a szülői értekezleteken, honlapunkon, valamint e-mailben történik.

Az intézményben betartandó szabályokat közzétesszük honlapunkon, és szükség esetén aktualizáljuk.

A tanárok az iskolakezdés után minél előbb létrehozzák a még nem létező Google Tantermeket, hogy egy esetleges digitális átálláskor megkönnyítsék a kommunikációt a diákokkal.