A Nagykanizsai Piarista Iskola 10. a és 10. b osztálya a múlt héten lelkigyakorlaton vett részt.

Következzen mindkét osztályból 1-1 diákunk beszámolója a programról.

Tóth Emma (10. a) beszámolója:
A lelkigyakorlatot az osztállyal Csurgón, a Történelmi Emlékparkban töltöttük.
Számunkra ez a Hétmérföldes program lezárása volt, amelyben a pályaorientációs nap óta vettünk részt. A hétvége a célokról és a döntésekről szólt. A foglalkozásokat Csicsek Gabriella, Kamenár Ágnes és Trojkóné Gyergyák Ágnes tanárnők vezették.
Első nap, amikor nem a foglalkozásokon voltunk, megnéztük Csurgó városát. Ellátogattunk a Csokonai Vitéz Mihály Református Gimnáziumba, majd a Fehérló Fogadóban ebédeltünk, illetve a szálláson beszélgettünk, röplabdáztunk. Este pillecukrot, krumplit és palacsintát sütöttünk.
Második nap részt vettünk logikai és csapatjátékokban, amelyek még jobban összekovácsolták az osztályt. Délután bementünk az emlékpark mellett lévő Szentlélek-templomba is egy kis elmélkedésre, majd a park területén lévő Csokonai Emlékhelyen kaptunk interaktív feladatokat.
A kétnapos lelkigyakorlatot a szülőkkel közös agapéval zártuk.

 

Orsos Zinajda (10. b) beszámolója:
Április 4-én, pénteken a tavalyi évhez hasonlóan lelkigyakorlaton vett részt az osztály hittan tanárunk, Bende Krisztián szervezésében.
A lelkigyakorlat témája a szerelem és a párkapcsolat volt. A lelkigyakorlat során sok új ismeretre tehettünk szert, a kérdések többünk számára meglehetősen aktuálisak voltak. Sok izgalmas feladaton keresztül többek között betekintést nyerhettünk abba, milyen egy krisztusi alapokon nyugvó házaspár élete, milyen nehézségekkel küzdöttek és küzdenek nap, mint nap, valamint milyen közös célokat tűztek ki és ezeket milyen sikerességgel tudták megvalósítani.
Megismerhettük továbbá különböző történelmi korszakok lánykérési szokásait, valamint a fiúk és a lányok külön csoportokban a másik nem számukra vonzó, illetve ellenszenves tulajdonságait fogalmazták meg, majd ezeket közösen megvitattuk. Lehetőségünk nyílt hallani egymás meglátásait és álláspontjait, a szervezők különböző, a témával kapcsolatos kérdéseket vetettek fel, melyeket kiscsoportban vagy egyénileg kellett megválaszolnunk.
Mindenki nyíltan, őszintén fejezte ki véleményét, az elfogadás és az egymás iránti nyitottság légköre uralkodott. Meglátásom szerint ebben a generációban különösen fontosak ezek a témák, és az ilyen jellegű közösségi események mind a társas kapcsolatainkra, mind egy egyéni lelki fejlődésünkre jó hatással vannak.