Az elmúlt héten a 10. b osztályos diákjaink két napos lelkigyakorlaton vettek részt, melynek témája a „Jövőtervezés, Célok és Döntéshozás” volt. A két nap egyben a Kilátó Piarista Pályaorientációs és Munkaerőpiaci Fejlesztő, Módszertani Központ által kidolgozott „Hétmérföldes Csizmákon” pályaorientációs folyamat lezárása is volt. A diákok az őszi Pályaorientációs napon kezdődő és a 2. félévben, osztályfőnöki órák keretében folytatódó, a fakultáció választást megalapozó pályaorientációs-önismereti út során különböző mérföldköveken haladtak, ahol megismerkedtek a pályaválasztás belső és külső tényezőivel.

A lelkigyakorlat során a fő témán kívül fontos volt a diákok egymáshoz kapcsolódásának segítése és a közösségépítés. Kamenár Ágnes és Csicsek Gabriella vezették a lelkigyakorlatot. A témához kapcsolódó gyakorlatokat interaktív, játékos formában valósították meg, de volt lehetőség a mélyebb gondolatok kiscsoportban történő megosztására is. Pedagógusainknak jó volt látni a gyerekek nyitottságát a témára és egymás iránt. Úgy gondolják, a hétvége során nem csak a diákok fejlődtek, hanem ők is gazdagodtak a közösen megélt élményekből. A programon Baloghné Horváth Adrienn osztályfőnök is részt vett.

 

Proszenyák Fanni (10. b) beszámolója a lelkigyakorlatról:

„Személy szerint nagyon jól éltem meg ezt a két napot. A játékokkal és a beszélgetésekkel még közelebb kerültünk egymáshoz, még többet tudtunk meg a másikról, még azok is, akik nem minden nap beszélnek egymással. Ezek a programok segítettek az osztály összekovácsolódásában. Úgy láttam, hogy mindenki jól érezte magát. Sajnáljuk, hogy ez volt az utolsó lelkigyakorlatunk.  A Kilátó program pedig rengeteget segített minket abban, hogy megtaláljuk önmagunkat, felfedezzük magunkban értékeinket, képességeinket, hogy tudjunk képet alkotni jövőbeli terveinkről, és segített abban is, hogy hogyan hozzunk döntéseket.”